Misyon Vizyon
VOIP Çözümleri GSM Altyapı
İntershop İntercall İnterswitch
Pozisyonlar Başvuru
Bize Ulaşın E-mail












intershop bugünkü Türk Telekom büfelerine benzeyen, müşterinin şehirlerarası ve uluslararası ekonomik görüşme yapabildiği ofisler için çözümümüzdür.

Sistemin Genel Bileşenleri : İntershop iki ayrı bölümden oluşur.
1- İntershop sunucusu, arama ofisindeki kabinlerden yapılan aramaların yönlendirmesini ve ofiste kullanılan ses aktarıcı cihazlar ile servis sağlayıcı arasındaki trafiği kontrol eder, raporlar.
2- İntershop kullanıcı arayüzü yazılımı ise işletmecinin kabin görüşmelerini görüntülemesini, alış ve satış fiyatlarını belirlemesini, yapılan görüşmelere ait raporlamaların yapılmasını sağlar.


Sistemin Çalışması : İntershop aşağıdaki şekilde görüleceği gibi belirli bir servis sağlayıcının orjinasyon bölgesidir. Telefon görüşmesi kabinlerdeki telefon makineleri aracılığı ile yapılır. Görüşme gateway cihazına aktarılır. Gateway cihazı intershop’tan aldığı görüşme onayı ile birlikte görüşmeyi servis sağlayıcıya internet üzerinden aktarır. Servis sağlayıcı tarafında görüşme bağlandıktan sonra görüşme gerçekleşmiş olur. Görüşmenin sonlanmasını takiben interhop kullanıcı arayzünden görüşmenin başlangıç süresini, görüşme süresini aranan bölgeyi / bölgeleri görüşmenin tutarını görüntülenir.

Öne Çıkan Özellikler

İşletmenin ihtiyaçlarına bağlı olarak birden çok gateway ile birlikte çalışabilir. Aynı anda gateway cihazlarının kapasitesi oranında görüşmeyi yetkilendirebilir, fiyatlandırabilir. H323 standartlarına uygun her türlü gateway cihazı ile birlikte çalışabilir.

İntershop aranan bölgeyi standart arama kurallara göre arama imkanı sağlar. Örneğin; şehir içi aramalarda (222 33 44) formatına göre, Şehirler arası aramalar için ( 0212 222 33 44 ) formatına göre, Uluslar arası aramalarda ( 0049 222 333 44 55) formatına göre tuşlama yapma imkanı sağlar. İstenildiği takdirde daha farklı uygulamalarında yapılmasına da imkan sağlar. Aranan numara bilgisinin servis sağlayıcıya istenilen formatta gönderilmesini sağlar.

Intershop gelişmiş bir fiyatlandırma tablosuna sahiptir. Görüşme ücretleri belirlenirken ve güncellenirken işletme sahibi herhangi bir bölgenin satış fiyatını, kontör atış periyodunu belirleyebileceği gibi görüşmenin dakika ücretinin üzerine eklenecek vergilerinde hesaplanmasını sağlar. Yeni bölgeler eklemeye, mevcut bölgelerin görüşme tablosundan çıkartılmasına imkan sağlar. Görüşme ücretlerinin belirlenmesinde kademeli fiyat uygulamasına olanak sağlar. Bu sayede gruplandırılmış ülkelerde her bir gruba sabit fiyat uygulanması mümkündür.

Aynı anda üç farklı para birimi ile çalışabilme, tahsilat yapabilme ,raporlama yapabilme özelliğine sahiptir. Standart olarak (TL) Türk lirası , ($) Amerikan doları ,(€ ) Euro kullanılır.

Intershop tamamıyla Türkçe ve Türk muhasebe mantığına göre düzenlenmiştir.

Yatırımcının aynı zamanda servis verirken ihtiyacı olacağı teknik destek anında verilmekte yazılım Türkçe olması eleman seçiminde kolaylık.





 
C o p y r i g h t ©  2 0 0 4 ,   t ü m   h a k l a r ı   s a k l ı d ı r